Bílá paní

12.01.2010 14:05

 

 

 Sněhurka a sedm trpaslíků

Celý týden, jsme si hráli na trpaslíky. děti byly oblečeny do velikého trika s opaskem a měly na hlavě čepičku. Hráli jsme hry s trpaslíky, kreslili a malovali k tématu (jedovatá jablka, zvířátka z lesa, Sněhurku, trpaslíky). Poslední den jsme vyráběli trpaslíky z velkých tubusů ve dvojicích nebo trojicích, použili jsme barvy, papír, lepidlo.

Šípková Růženka

Vytvořili jsme pro ni zámek zarostlý růžemi a zkusili si vymodelovat růžičky z marcipánu. Více na fotografií

 Pohádkový týden

povídali jsme si o pohádkových postavách na zámku, v lese a okolí a zvířátkách z pohádky. Vyráběli jsme draka, korunky, loutky,  hrady a hlavně jsme se v pátek převlékli za pohádkové bytosti a krásně si dopoledne užili. Tančili jsme s pohádkovými písničkami, hráli hry a navštívili děti na jiných odděleních. M´dní přehlídky se zúčastnili všechny masky a odpovídaly na otázky: 1) kdo jsi? 2) kde bydlíš? 3) co tam děláš? Odpovědi dětí jsou u fotografií.

Sníh, vločky, rampouchy a led.

Pozorovali jsme jak taje sníh a jak led, četli jsme si pohádku o Sněhurce, kterou si strýček s tetičkou uplácali ze sněhu.

Děti se v prvním týdnu seznamovaly se znaky zimy

a čím se liší od ostatních ročních období, také poznávaly zimní sporty a hry, některé si  vyzkoušely na zahradě (bobování, koulování, cestičky ve sněhu...) Udělali jsme si vlastního sněhuláka do školky z papírových koulí a sněhovou vločku z víčka od zavařeniny. Hrnečku, vař! byla pohádka prvního týdne. Některé děti ji uměly samy převyprávět a zkusily si rytmické ztvárnění varu kaše, prokousávání kaší a jiné. 

Růže z marcipánu

Sněhulák

Bílá paní

Maškarní