6. tečka berušky

08.05.2011 19:57

 1. týden: téma- Broučkové

Pohádka o Ferdovi mravencovi, jak se snažil ochočit si koníka. Píseň tancovala žížala. Básnička o berušce a pavoučkovi. Pokus - pozorování broučků pod lupou. Zasadili jsme si travičku a vytvořili do ní zápichy broučků.

2. týden: téma- Slepice 

Pohádka o zatoulaném kuřátku. Písnička o slepičce. Básnička - poslech - Kuřátko a obilí. Pozorování slepiček na zahrádce. Výráběli jsme vajíčko posypané luštěninami.

3. týden: téma- Motýli

Pohádka Krásní motýli. Píseň o barevných motýlech. Děti se naučily, že housenka se zakuklí a pak se z ní vyklube motýlek. Práce s barvou - otisky poloviny papíru, modelínou - motýlek na čtvrtce.

4. týden: téma- Žába

Pohádka o žabičkách v červených šatičkách. Písnička o žabce chlubilce. Báseň kvak, kvak -logo. Naučili jsme se novou výtvarnou techniku : Tisk z fólie. Skládali jsme žabky z papíru a vyrobili jsme mamince dárek na besídku - žabičku na magnet. Děti znají vývojové stádium žáby.

5. týden: téma- Had

Pohádka na přání dětí o strašidlech. Píseň hřej sluníčko, hřej. Logobásničky

6. týden: téma- Domácí mazlíci

Místo pondělní pohádky jsme navštívili soukromou hudební školu Muzicale. Píseň Náš kocour. Báseň pes a kočka. Prohlížení fotografií mazlíčků, které mají děti doma. Výroba akvária.