4. tečka berušky

25.01.2011 15:08

První týden - téma: Liška

Děti si poslechly pohádku o Budulínkovi, samy rozhodly, co udělal Budulínek špatně. Písničku jsme se učili o lišce, která seděla pod dubem a hrála na hudební nástroje. Tuto písničku jsme zpívali a hráli při ní na vlastnoručně vyrobené bubínky. Básnička proč je liška rezavá. Poznávali jsme zvuky zvířátek z nahrávek.

 

Druhý týden - téma: Žirafa

Pohádka o tom, proč mají žirafy dlouhé krky. básnička o žirafě a Kolébání. Píseň o zimním bruslení. Pracovali jsem s barvou a voskovakma při obkreslení žirafy.

 

Třetí týden -  téma: Tučňák

Pohádka o třech tučňácích, jak se učli stavět si doměčky a pomáhat si. Písnička o malém tučňáčkovi, který se bál chodit bez plínek. Básnička o tučňákovi, který si máchal sáčko ve sněhu. zkusili jsme si otiskovat prstíky v prstové barvě a společně z otisku dokreslovat tučńáky. Vyráběli jsme tučňáka z ruličky od kuchyňské útěrky a učili se stříhat.

 

Čtvrtý týden - téma: Zebra - Dopravní výchova

Pohádka o Přechodu se semforem, Písnička v zoologické zahradě, Básnička o Zebře a Semaforu. Poznávali jsme dopravní značky na vycházce, učili se chodit přes přechod. Rozumět, co nám ukazuje semafor a rozlišovat barvy.

Pátý týden - téma: Havran a kos

Pohádka Jak si holub stavěl hnízdo, Písnička o kosovi - V zahradě na hrušce, Báseň Kos. na vycházce jsme měli za úkol najít prázdné hnízdo od ptáčků. Dále jsme se učili o datlovi, kukačce, strace a holubovi.

Šestý týden - téma: Opice - Maškarní rej